Salesforce PARTNER KOFANA

Siber Güvenlik İpuçları: CRM Verilerini Cloud Üzerinde Saklamanın Avantajları

Dijital dönüşümün güvenlik boyutunu temsil eden siber güvenlik, kısaca; dijital cihaz ve ağlar ile bu cihaz ve ağlardaki verileri dijital tehditlere karşı korumak anlamına gelmektedir. Kişisel, kamusal ve kurumsal markalar başta olmak üzere tüm tüzel ve özel işletmeler, müşteri güveni oluşturmak ve yasal mevzuata uygun hareket etmek için veri güvenliğini sağlamakla sorumludur. Ayrıca sürdürülebilir müşteri yönetimi, etkin müşteri hizmetleri ve optimum işletme operasyonları için kullanılan CRM ve benzeri dijital sistemlerin ya da ağların güvenliği de yine siber güvenliğin sorumluluk alanına girmektedir.

Bir kuruluşun bireylerle olan tüm ilişkilerini yönetmeye imkân tanıyan CRM sistemleri için yüksek seviye bir güvenlik inşa etmenin temel motivasyonu ise CRM verilerini cloud (bulut) üzerinde barındırmaktır. Peki ama nasıl? İşte bulut tabanlı CRM sistemleri odağında siber güvenlik ipuçları!

Siber Güvenlik İpuçları: CRM Verilerini Cloud Üzerinde Saklamak

Bir işletmenin iç ve dış paydaşları ile tüm etkileşimini yönettiği CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemlerinde oluşabilecek ufak bir güvenlik açığı tüm süreci etkisizleştirebilir. Bu durum şirketin kurumsal politikalarını aksatacağı ve marka değerine negatif etki yapacağı gibi işletmenin pazardaki konumunu ve itibarını kaybetmesine de neden olabilir. Bu yüzden CRM verilerini üst seviye bir siber güvenlik stratejisiyle yönetmek ve korumak gerekir.

Dünyanın 1 numaralı CRM yazılımı Salesforce, bu kapsamda geliştirdiği bulut tabanlı CRM çözümleriyle hem iş hacmini tek merkezden yönetmeyi sağlıyor hem de veri güvenliğini maksimum seviyede tutmayı başarıyor. CRM ve data yönetim modülleri başta olmak üzere müşteriler ve işletmeler arasında köprü vazifesi gören ve dünyanın en güncel CRM çözümlerini sunan Salesforce, bu alanda gerçekleştirdiği geliştirmelerle hem CRM süreçlerini efektif hale getiriyor, hem de bu süreçlerin güvenliğinde cloud gibi güncel teknolojileri kullanıyor.

İşletmelerin, müşterileriyle veya müşteri adaylarıyla olan aksiyonlarını yönetmek için kullandıkları bir strateji olan CRM, bir şirkete; müşteri ilişkileri, satış operasyonları, sürdürülebilir paydaş iletişimi ve süreç yönetimi gibi avantajların yanında her geçen gün değişen ve yeni bir anlam kazanan iş dünyası dinamiklerine uyumluluğu da getirmektedir. Bulut teknolojisine entegre biçimde çalışan Salesforce CRM çözümleri, standart CRM sistemlerinden farklı olarak, yüksek seviye siber güvenlik avantajına sahiptir. 

Bulut Teknolojisinin Avantajları

İnternet erişiminin olduğu herhangi bir yerdeki cihazdan erişilebilen ve tüm verilerin depolandığı bir teknoloji olan bulut (cloud), Salesforce tarafından geliştirilen CRM çözümlerinin de vazgeçilmez bir parçasıdır. Birçok artısı bulunan cloud teknolojisinin sağladığı avantajlar ise şöyledir; 

Siber güvenlik.

Her yerden kolay erişim.

Maliyet tasarrufu.

Esneklik ve ölçeklenebilirlik

7/24 erişilebilirlik

Veri yönetimi.

Uygun maliyet.

Güncellik

Bilgi teknolojisi yönetimi için harcanan iş gücünden tasarruf.

Şirketlerin müşteri deneyimlerinin tüm aşamalarını kapsayan, tamamen dijital bir sistem olan Salesforce, CRM verilerini cloud üzerinde barındırma stratejisiyle maliyet tasarrufu, erişim kolaylığı, sürdürülebilir veri yönetimi gibi avantajların yanında şirketlere siber güvenlik konusunda da önemli bir fırsat sağlamaktadır.

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Siparişlerinizi Doğru Yönetin Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri 446X269

Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri

Salesforce Commerce Cloud ile sipariş yönetimini optimize edin, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırın.

Devamını Oku
Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir 446X269

Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir?

Satış hunisini Salesforce araçlarıyla optimize edin, müşteri ilişkilerini güçlendirin ve satış performansını artırın.

Devamını Oku
Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz 446X269

Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz?

Salesforce Veri Durumu ve Analitik Raporu ile veriye dayalı kararlar alarak rekabet avantajı kazanın. Güncel bilgileri ve stratejileri öğrenin.

Devamını Oku