Salesforce PARTNER KOFANA

Yapay Zeka Destekli Satış: İşletmeler İçin Verimlilik Anahtarı

Günümüzde, teknolojinin hızlı ilerlemesi ve iş dünyasının rekabetçi doğası, şirketleri daha akıllı ve etkili satış stratejileri geliştirmeye yönlendiriyor. Bu noktada, Yapay zeka destekli satış, işletmelerin müşteri ilişkilerini güçlendirmelerine ve satış performanslarını optimize etmelerine yardımcı oluyor. Kofana Digital olarak, bu dönüşüm sürecinde öne çıkan Salesforce’un yapay zeka özelliklerini kullanarak müşterilerimize sunduğumuz avantajlara bir göz atalım.

Yapay Zeka Destekli Satışın Gücü

Yapay zeka, satış süreçlerini daha verimli ve kişiselleştirilmiş hale getirerek müşteri memnuniyetini artırıyor. Salesforce Sales Cloud Einstein modülü sayesinde müşteri verilerinden yola çıkarak size sunduğu yapay zeka analizleriyle satış ekibine değerli içgörüler sunuyor. Bu, potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verilmesini ve müşteri deneyimini iyileştirmeyi mümkün kılıyor.

Salesforce’un Yapay Zeka Yeteneklerinin Sunduğu Avantajlar

1. Tahmin ve Analiz Yetenekleri

Salesforce Sales Cloud Einstein büyük veri setlerini analiz ederek gelecekteki satış fırsatlarını tahmin edebilir, müşterilerle geçmişten bu güne yapılan iletişimlere dayanarak müşterinin ilgilenebileceği ürünleri & hizmetleri size önerir. Müşterinin geçmiş davranışlarına bakarak çıkarttığı öngörü ve tahminlerle satış ekibinin dikkatini en kritik fırsatlara çeker. Tüm bu yetenekler sayesinde, satış ekibiniz hedeflerine daha iyi odaklanabilir ve stratejilerini daha etkili bir şekilde planlayabilir.

2. Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi

Pazarlama ve satış ekipleriniz yapay zekanın iç görüleri ile birlikte çok daha verimli çalışabilirler. Yapay zekanın analiz yetenekleri sayesinde büyük data setleri arasında kaybolmadan, saniyeler içinde hazırlayabileceğiniz segmentlerle kampanyalarınızı yürütebilir ya da müşterilerinizin alışveriş alışkanlıklarına göre sunabileceğiniz en kişisel deneyimi onlara sunabilirsiniz. Kanal, içerik, zamanlama ve gönderme sıklığı da dahil olmak üzere müşteri etkileşiminin tüm yönlerini otomatikleştirip özelleştirerek etkileşim kurduğunuz her anın değerli olmasını sağlayın. Salesforce Marketing Cloud Engagement özelliklerini yapay zeka ile bir üst seviyeye çıkararak müşteri sadakatini artırmak için size destek oluyor.

3. Otomatik İletişim ve Hızlı Geri Dönüş

Müşteri iletişimi, Salesforce Customer Service’in yapay zeka çözümleri sayesinde daha etkili ve hızlı hale gelir. Müşterinizin satın aldığı, destek istediği ürün/hizmet ile ilgili tüm detayların ekiplerle eş zamanlı paylaşılması sağlanırken otomatize edilen cevaplar sunan chatbot’tan, bire bir ilgilenen müşteri temsilcisine giden yolda müşterinize en iyi deneyimi sağlayın. Her iletişim sonun da ise vaka çözümlerini otomatik olarak özetleyin ve bir bilgi tabanı oluşturun.

4. Verimlilik Artışı

Rutin görevlerin otomatikleştirilmesi satış temsilcilerinin daha fazla zamanlarını müşteri ilişkilerini geliştirmeye ve satış stratejilerini optimize etmeye odaklamalarına yardımcı olur. Yapay zeka satış ekibine en kritik müşterileri listeleyebilir ve takibi kolaylaştırmak için mail/telefon/Slack gibi farklı kanallardan yapılan tüm iletişimleri tek bir yerde toplayarak CRM sisteminizin daima güncel kalmasını sağlar.

Kofana Digital ve Salesforce Einstein

Kofana Digital olarak, müşterilerimize daha iyi bir satış deneyimi sunmak ve iş süreçlerini optimize etmek amacıyla Salesforce Einstein’ın yapay zeka özelliklerini aktif olarak kullanıyoruz. Yapay zeka destekli satışın gücünü keşfetmek ve işletmenizi daha rekabetçi hale getirmek için bize katılın.

Salesforce Einstein ile ilgili daha fazla bilgi edinmek veya çözümlerimizi denemek için bizimle iletişime geçin. 

 


Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Siparişlerinizi Doğru Yönetin Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri 446X269

Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri

Salesforce Commerce Cloud ile sipariş yönetimini optimize edin, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırın.

Devamını Oku
Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir 446X269

Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir?

Satış hunisini Salesforce araçlarıyla optimize edin, müşteri ilişkilerini güçlendirin ve satış performansını artırın.

Devamını Oku
Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz 446X269

Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz?

Salesforce Veri Durumu ve Analitik Raporu ile veriye dayalı kararlar alarak rekabet avantajı kazanın. Güncel bilgileri ve stratejileri öğrenin.

Devamını Oku