Salesforce PARTNER KOFANA

Çalışanlarınızı Dijital Dünyaya Adapte Edin

Günümüzde, teknolojinin hızlı evrimi, dijital becerilere olan talebi artırmış durumda. Artık çocuklar, el yazısını öğrenmeden önce kodlamayı öğreniyorlar. Bu dijital beceriler, sadece günümüzün bir gerekliliği olmakla kalmayıp, aynı zamanda gelecek nesiller için vazgeçilmez "beceriler" haline gelmiştir. Salesforce, dijital becerilere dair küresel bir perspektif sunmak üzere uzmanlarla görüşmeler yapmış ve kapsamlı araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Dijital Becerilerin Tanımı:

Dijital beceriler, genel olarak "bilgiye erişmek ve yönetmek için dijital cihazları, iletişim uygulamalarını ve ağları kullanmak" olarak tanımlanır. Bu beceriler, temel çevrimiçi arama ve e-posta gönderme gibi basit becerilerden, uzmanlık gerektiren programlama ve geliştirmeye kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Dijital Beceri Örnekleri:

  • Giriş Seviyesi Dijital Beceriler: Bilgisayar okuryazarlığı, veri girişi, sosyal medya yönetimi, web tabanlı iletişim ve araştırma, kelime işlem, e-posta ve sohbet, güvenli bilgi işleme.

  • Gelişmiş Dijital Beceriler: Programlama, web ve uygulama geliştirme, dijital iş analizi, dijital pazarlama ve içerik oluşturma, dijital tasarım ve veri görselleştirme, dijital ürün yönetimi, veri bilimi, kullanıcı deneyimi tasarımı.

Dijital Becerilerin Önemi:

Pandemi, iş yapma yöntemlerinde geri dönüşü olmayan değişikliklere yol açtı ve dijital dönüşümü hızlandırdı. Şirketler, dijital becerilere olan talebin farkına vararak, fiziksel merkezden dijital odaklı bir iş yapma modeline geçiş yaptılar. Uzaktan çalışma, çevrimiçi ticaret ve sanal işbirliği gibi dijital öncelikli etkileşimler, dijital becerilere olan kritik ihtiyacı daha da artırdı.

Salesforce'un Rolü ve Perspektifi:

Salesforce, iş dünyasındaki hızlı dijital değişimle başa çıkabilme ve şirketlerin dijital beceri açığını kapatma vizyonuyla hareket ediyor. Bu hedefe ulaşmak adına Salesforce, sektör uzmanlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler ve küresel araştırmalar neticesinde elde ettiği bilgileri kullanarak şirketlere çeşitli ürünler ve eğitim kaynakları sunuyor.

Salesforce'un sunduğu çözümler ve eğitim kaynakları, çalışanların dijital becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyarak iş dünyasının dinamik yapısına hızla adapte olmalarına yardımcı oluyor. Bu çerçevede, şu önemli unsurları detaylandırabiliriz:

  1. Çeşitli Ürün ve Çözümler: İş süreçlerinizi ve çalışanlarınızı dijital dünyaya taşımanın ilk adımı doğru bir CRM sistemi kurgusudur. Salesforce, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Müşteri ve ürünlerinize dair geçmişten bugüne kadar gelmiş datayı doğru şekilde anlamanıza katkı sağlayan Salesforce departmanlara özel sunduğu çözümlerle şirketlerin iş süreçlerini optimize etmelerine, müşteri deneyimini güçlendirmelerine ve verimliliklerini artırmalarına yönelik çeşitli özellikler içermektedir.

  2. Eğitim ve Gelişim Kaynakları: Salesforce, herkese açık kaynak Trailhead ile müşterilerinin yanında kendini geliştirmek isteyen herkes için kapsamlı eğitim ve kendini geliştirme olanağı sunuyor. Pazarlama, satış, müşteri yönetimi gibi operasyonel alanlara özel becerilerin yanı sıra üretim, lojistik, teknoloji, perakende gibi sektöre özel hazırlanan çözümlerin sunulduğu Trailhead’deki kısa eğitim programları aracılığıyla, çalışanlar odaklanmak istedikleri süreçlerdeki profesyonel dijital becerilerini artırabilir, Salesforce ürünlerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenir ve iş süreçlerini optimize etme konusunda uzmanlaşabilirler.

  3. Dijital Yeteneklerin Temel ve Gelişmiş Seviyede Geliştirilmesi: Salesforce'un çözümleri, hem temel dijital becerilere sahip olmayı hem de gelişmiş dijital yetenekleri güçlendirmeyi hedefler. Bu sayede, çalışanlarınız hem günlük iş süreçlerini etkili bir şekilde yönetebilir hem de geleceğin dijital taleplerine daha iyi uyum sağlayabilir. Salesforce’un Türkiye’deki ilk iş ortağı Kofana Digital olarak partnerlerimize sunduğumuz Salesforce Adoption (Salesforce Benimseme Başarısı) hizmeti ile çalışanların platformun sadece teknik yönlerini değil, aynı zamanda iş süreçlerinin optimizasyonlarına ve müşteri ilişkilerinin güçlendirilmesine dair bilgi ve tecrübe kazanmaları sağlanır.

  4. Rekabet Avantajı ve Gelecek Hazırlığı: Salesforce'un sunduğu çözümlerle işletmeler, rekabet avantajını koruyabilir ve dijital dönüşümle ilgili gelecekte karşılaşacakları zorluklara hazırlıklı olabilir. Bu, şirketinizin sürdürülebilir bir büyüme ve gelişme sağlaması açısından kritik bir öneme sahiptir.

Çalışanlarınızın dijital dünyaya adapte olması, hem temel hem de gelişmiş dijital becerilerle donatılmış olmalarına bağlıdır. Dijital becerilere yatırım yapmak, şirketinizin rekabet avantajını sürdürmesine ve geleceğe daha hazırlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Salesforce'un sunduğu çözümler,  işletmelerin dijital yeteneklerini güçlendirmedeki önemli rolünü daha iyi anlayabilir ve şirket içindeki dijital dönüşüm sürecini daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

Salesforce Benimseme süreci, işletmelerin Salesforce CRM platformunu etkili bir şekilde benimsemelerini ve kullanmalarını sağlayan önemli bir adımdır. Doğru strateji, eğitim, iletişim ve destek ile bu süreci yönetmek, işletmelerin müşteri ilişkilerini güçlendirmelerine, verimliliği artırmalarına ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olur. Kofana Digital uzmanlığı ve tecrübesi ile organizasyonunuzun tüm seviyelerinde dijital dönüşüme destek ve katılım sağlayın.

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Siparişlerinizi Doğru Yönetin Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri 446X269

Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri

Salesforce Commerce Cloud ile sipariş yönetimini optimize edin, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırın.

Devamını Oku
Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir 446X269

Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir?

Satış hunisini Salesforce araçlarıyla optimize edin, müşteri ilişkilerini güçlendirin ve satış performansını artırın.

Devamını Oku
Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz 446X269

Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz?

Salesforce Veri Durumu ve Analitik Raporu ile veriye dayalı kararlar alarak rekabet avantajı kazanın. Güncel bilgileri ve stratejileri öğrenin.

Devamını Oku