Salesforce PARTNER KOFANA

TikTok ve Salesforce Marketing Cloud Entegrasyonu

Son yılların en çok konuşulan ve pazarlama profesyonellerini yeni denemeler yapmaya zorlayan sosyal medya platformu TikTok, geçtiğimiz yıl Snapchat, Instagram ve Facebook’un toplam karının 350 milyon dolar üzerine çıkarak markaların gelecek iletişim ve pazarlama stratejileri arasındaki yerini sağlamlaştırmıştı. 2023 yılında da TikTok’un popülaritesinin ivmesi katlanarak devam etti. We Are Social & Meltwater ortaklığıyla hazırlanan Digital 2023 October Global Statshot raporuna göre TikTok aylık 33 saat 38 dakika ile globalde en çok vakit geçirilen uygulama olarak birinci sıraya oturdu. Her geçen gün pazarlama kanallarını daha fazla geliştiren TikTok reklamlarını her ay 1,2 milyardan fazla kullanıcıya ulaştırdı. Son üç ayda ise TikTok küresel erişim değerlerini %12,5’dan fazla arttırmayı başardı.

Türkiye ise TikTok kullanımının en yoğun olduğu ülkeler listesine 10. Sıradan girerek ülkemizde de uygulamanın ne kadar büyük bir potansiyel taşıdığını gösteriyor. Globalde uzun zaman önce fark edilen potansiyelin üzerinde gelişen projelere ve yatırımlara bir yenisi eklendi.

Kasım ayının ilk haftasında Salesforce ile TikTok yaptıkları ortak açıklamada işletmelerin ilgili kitleleri yüksek değerli müşterilere dönüştürmelerine yardımcı olacak yeni bir özelliği duyurdular: Salesforce Marketing Cloud için lead generation (potansiyel müşteri oluşturma) entegrasyonu. Bu entegrasyon, TikTok reklam verenlerinin potansiyel müşterilerini doğrudan Salesforce Marketing Cloud'a aktarmalarını sağlayan kod yazma gerektirmeyen bir çözüm sunuyor. Şirketlerin birinci parti veri ve yapay zeka ile kişiselleştirilmiş ve etkileşimli deneyimler sunmalarını sağlayan öncü bir platform Salesforce Marketing Cloud’un TikTok entegrasyonu sayesinde markaların TikTok kampanyaları üzerinden hedefledikleri müşterilerin anlık dönüşüm olasılığı artıyor.

TikTok’un kampanya kurgulama ara yüzü Lead Generation ile yapılan entegrasyon sayesinde form dolduran, landing page’e yönlendirilen veya farklı reklam tipleriyle etkileşime giren TikTok kullanıcılarının  verisi gerçek zamanlı olarak Salesforce CRM’e yüklenecek, çok daha hızlı takip edilebilecek. Bu yeni entegrasyon, Salesforce Marketing Cloud kullanan işletmeler için Salesforce'un uygulama geliştirme platformu olan AppExchange üzerinde kullanıma sunuluyor.

TikTok'un Salesforce Marketing Cloud Entegrasyonunun Avantajları

Kod yazma gerektirmeyen entegrasyon: TikTok'un Salesforce Marketing Cloud için yeni entegrasyonu kullanıcı dostu bir tasarıma sahip ve kod yazma becerisi gerektirmiyor. Pazarlama ekiplerinin IT gerekmeden dakikalar içinde kurabileceği  bağlantı sayesinde ve  ekipler dikkatlerini daha önemli hedeflerine olodaklanabilirler.

Gerçek zamanlı lead transferi: Lead generation dünyasında zaman her şeydir. Bu yeni entegrasyon ile TikTok'ta yakalanan potansiyel müşteriler, gerçek zamanlı olarak Salesforce Marketing Cloud'a senkronize edilecek, lead'leri manuel olarak indirme gerekliliğini ortadan kaldırarak zaman ve çaba tasarrufu sağlayacak.

Hızlı takip: TikTok'ta bir potansiyel müşteri oluşturulduğunda, satış ve pazarlama ekipleri bu lead'lere Salesforce Marketing Cloud'da anında erişebilecek, böylece hızlı takip ve kişiselleştirilmiş etkileşim mümkün olacak. Bu hızlı tepki, potansiyel müşterileri sadık müşterilere dönüştürme şansını artıracaktır.

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Siparişlerinizi Doğru Yönetin Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri 446X269

Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri

Salesforce Commerce Cloud ile sipariş yönetimini optimize edin, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırın.

Devamını Oku
Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir 446X269

Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir?

Satış hunisini Salesforce araçlarıyla optimize edin, müşteri ilişkilerini güçlendirin ve satış performansını artırın.

Devamını Oku
Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz 446X269

Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz?

Salesforce Veri Durumu ve Analitik Raporu ile veriye dayalı kararlar alarak rekabet avantajı kazanın. Güncel bilgileri ve stratejileri öğrenin.

Devamını Oku