Salesforce PARTNER KOFANA

Salesforce’un Rakiplerinden Farkı Nedir?

Şirketiniz için doğru CRM çözümü bulmak uzun soluklu bir araştırma sürecini beraberinde getirebilir. Bütçe, var olan sistemlerinize entegrasyon yetenekleri ve farklı operasyonel süreçlere katacağı artılar tercihinizde etkili olurken farklı sistemler arasındaki farkları doğru analiz edebilmeniz gerekir. Tercih sürecinize katkıda bulunmak için Salesforce CRM ve Cloud çözümlerinin diğer CRM çözümlerinden farklarını kısaca açıklamaya çalışacağız.

Salesforce ve diğer rakip CRM platformları arasındaki en büyük farklardan biri, Salesforce'un geniş kapsamlı ve entegre bir ekosisteme sahip olması olarak gösterilebilir. 360 derece müşteri görünümü sunan Salesforce kullanıcılarına, satış, servis, pazarlama, ticaret, veri yönetimi, raporlama, yapay zeka ve çok daha fazlasını içeren entegre bir platform sunar. Bu özellik raporlama süreçlerinde ekiplerin iş süreçlerini fazlasıyla kolaylaştırırken satış, pazarlama, müşteri hizmetleri gibi farklı operasyonel departmanların birlikte iş takibi, süreç yönetimi ve dönüşümleri uçtan uca izlemeye, iyileştirmeye ve raporlamaya olanak tanır.

Bulut tabanlı bir çözüm olan Salesforce kullanıcıların herhangi bir cihazdan veya yerden ekranlarına erişim sağlamasına olanak tanır. Veriler bulutta depolandığı için güvenlik ve yedekleme sağlama açısından da avantaj sağlar.

Gartner’in Magic Quadrant raporunda 15. Kez lider CRM sistemi seçilen Salesforce, kullanıcılarına güçlü özelleştirme ve uygulama geliştirme yetenekleri sunar. Özel iş süreçleri, otomasyonlar ve uygulamalar oluşturarak işletmelerin spesifik ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş çözümler oluşturmasını sağlar. Analitik ve raporlama yetenekleri oldukça gelişmiş olan satış, pazarlama, ticaret ve diğer platformlarıyla müşterinin 360 derece gerçek zamanlı bir görünümünü sunar, operasyonel süreçlerinin tamamı için farklı rapor ve iş akışı ekranlarının hazırlanmasına imkan verir. Böylece şirketler müşteri bağlılığını sağlamak için kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturabilir, online ve offline mecralarda tutarlı ve bütünsel bir deneyim sunabilirler.

Salesforce geniş ürün yelpazesinin yanında geniş bir kullanıcı topluluğuna da sahiptir ve bu topluluk, uygulama mağazası AppExchange’e birçok özel uygulama ve eklenti yüklerken yeni yetenekler kazanmanıza yardımcı olur. AppExchange aynı zamanda, üçüncü taraf geliştiricilerin ve iş ortaklarının platform üzerinde çeşitli çözümler sunmasına olanak tanır.

Diğer rakip CRM çözümleri de elbette kendi avantajlarına sahiptir ve işletmenin ihtiyaçlarına bağlı olarak tercih edilebilirler. Ancak, Salesforce'un geniş kapsamlı işlevselliği, raporlama ve entegrasyon yetenekleri ve geniş ekosistemi gibi faktörler, onu diğer rakiplerinden ayıran önemli özelliklerdir.

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Siparişlerinizi Doğru Yönetin Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri 446X269

Salesforce Sipariş Yönetimi Süreçleri

Salesforce Commerce Cloud ile sipariş yönetimini optimize edin, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırın.

Devamını Oku
Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir 446X269

Sales Funnel (Satış Hunisi) Nedir?

Satış hunisini Salesforce araçlarıyla optimize edin, müşteri ilişkilerini güçlendirin ve satış performansını artırın.

Devamını Oku
Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz 446X269

Güvenilir Veriye Nasıl Ulaşabiliriz?

Salesforce Veri Durumu ve Analitik Raporu ile veriye dayalı kararlar alarak rekabet avantajı kazanın. Güncel bilgileri ve stratejileri öğrenin.

Devamını Oku